Boys Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry HOARE10Leamington 3:24.65  204 46.801:39.102:31.63
2.Axel MARTIN10Leamington 3:43.17  157 48.731:46.512:45.20
3.Arya GOLCHIN10Leicester Ne 3:44.73  154 51.511:49.572:47.32
4.Dominic SIMPSON10Nuneaton 3:49.38  144 53.051:52.492:51.90
5.Daniel WILKS9Leamington 3:50.05  143 53.811:52.972:52.76
6.Thomas HUDSON9Nuneaton 3:51.74  140 52.421:53.322:53.79
7.Angus SLATER10Northampton 3:56.89  131 52.291:53.362:56.00
8.Fraser THOMPSON10Wyre Forest 3:59.15  127 55.901:58.213:00.65
9.James GREEN10Wyre Forest 4:06.15  117 56.371:59.563:03.90
10.Tyler ELWELL10Wyre Forest 4:08.67  113 56.632:02.123:06.51
11.Archie DARBY-DUFFIELD10Wyre Forest 4:17.75  102 58.052:04.343:12.66
 Andre ONYEKWE9Leamington DQ T 1L       

Disqualification Codes

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kaan TEMUGE-WINDER12Nuneaton 3:11.24  250 40.031:28.152:19.55
2.Ashley LUCAS11Northampton 3:13.98  239 43.701:34.872:25.55
3.Caleb CHITTEM11Nuneaton 3:16.18  231 43.201:33.152:24.71
4.Harrison RODEN11Chase 3:19.19  221 44.791:35.932:27.72
5.Euri EUSTE12Leicester Ne 3:24.19  205 44.141:36.082:30.04
6.Jeremy SUMMERS12Wyre Forest 3:26.23  199 46.281:39.082:33.13
7.Dominic BARNWELL12Northampton 3:27.06  196 47.611:40.062:33.76
8.Morgan MCCAFFREY11Leicester Ne 3:36.05  173 49.151:43.372:40.02
9.Oliver CIVIL11Northampton 3:44.63  154 49.941:48.802:48.12
10.Charlie DAVIS11Chase 3:46.53  150 50.391:49.092:49.18
11.Umer HASHIM12Leicester Ne 3:52.30  139 53.511:54.472:55.28
 Ben STEWART12Nuneaton DQ ST       

Disqualification Codes

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas BEECH13Blythe Barra 2:48.49  365 37.031:19.612:04.40
2.Christopher SNEESBY14Leicester Ne 3:01.01  294 39.041:24.732:12.19
3.Callum ROGERS13Nuneaton 3:05.88  272 41.591:30.452:19.22
4.Ethan PEREIRA14Leicester Ne 3:14.96  235 41.691:32.412:24.65
5.Arjun MAHENDRA13Leicester Ne 3:18.91  222 40.381:30.902:25.78
6.James PARKS13Northampton 3:24.93  203 46.871:38.062:31.95

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lucas WILLIAMS17Rugby 2:36.61  455 33.101:12.341:53.30
2.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:39.72  429 35.661:16.361:58.21
3.Jack MOULTON18Nuneaton 2:41.41  415 33.291:14.221:57.54
4.Harry SPALDING15Leamington 2:42.51  407 35.951:16.651:58.87
5.Samuel AYRIS15Daventry 2:43.51  400 36.711:18.802:01.46
6.Nathan HAWKINS17Wyre Forest 2:44.02  396 35.861:17.232:00.58
7.Samuel MCLOUGHLIN15Blythe Barra 2:46.03  382 37.191:19.202:02.21
8.Jordan LAKIN16Blythe Barra 2:52.18  342 35.831:17.772:04.67

UP