Boys Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 2:37.61  250 35.991:16.311:57.88
2.Dominic SIMPSON10Nuneaton 2:44.44  220 39.141:22.632:04.72
3.Thomas DILLEY10Leamington 2:45.44  216 38.88-2:05.01
4.Henry HOARE10Leamington 2:45.91  214 38.951:21.992:05.90
5.Thomas GARTSIDE10Northampton 2:46.69  211 35.511:19.612:04.69
6.Isaac MORISON10Leamington 2:49.94  199 38.691:24.552:10.23
7.Bhaveshsingh PARMESSUR10Leicester Ne 2:54.14  185 41.481:27.282:12.04
8.Sebastian GOMM10Northampton 2:54.21  185 40.571:26.252:13.07
9.Arya GOLCHIN10Leicester Ne 2:55.10  182 40.821:26.982:12.79
10.Charles ROUNCE9Leamington 2:58.02  173 41.501:28.952:15.31
11.Bronson BIRD9Kingsbury 3:04.46  156 39.761:27.052:18.16
12.Angus SLATER10Northampton 3:05.40  153 40.301:27.632:19.21
13.Jake DEANER10Leamington 3:07.66  148 41.821:30.842:21.25
14.Peter CAUSER10Chase 3:08.72  145 43.35--
15.Axel MARTIN10Leamington 3:15.54  131 40.841:31.112:23.62
16.Andre ONYEKWE9Leamington 3:16.96  128 45.011:37.882:31.92
17.Fraser THOMPSON10Wyre Forest 3:19.93  122 44.031:37.092:30.93
18.Harvey REED10Chase 3:20.52  121 43.201:36.252:30.51
19.James GREEN10Wyre Forest 3:35.86  97 49.351:47.712:42.31
20.Maximilian TALALAYENKO9Northampton 3:36.68  96 47.661:43.042:42.60
21.Manav MISTRY9Northampton 3:56.91  73 52.521:55.362:57.37
 William TAYLOR9Chase DNC       

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 2:25.10  321 33.181:10.551:48.78
2.Finlay MONAGHAN12Nuneaton 2:25.32  319 32.511:09.581:47.79
3.Caleb CHITTEM11Nuneaton 2:27.08  308 33.261:10.611:49.37
4.Louis MCAULIFFE12Leamington 2:30.08  290 34.421:12.441:51.76
5.Ashley LUCAS11Northampton 2:30.71  286 34.251:12.681:52.04
6.Joseph DEAVALL12Leamington 2:30.97  285 35.161:12.831:52.04
7.Joseph FRANKLIN11Blythe Barra 2:31.02  284 34.861:14.121:54.27
8.William LUKE11Nuneaton 2:33.81  269 35.681:15.471:55.66
9.Jeremy SUMMERS12Wyre Forest 2:33.97  268 35.861:15.011:55.13
10.Joseph BURROWS12Daventry 2:34.35  266 35.531:15.931:56.87
11.Ruben SNELSON11Daventry 2:35.01  263 33.771:13.761:55.50
12.Harrison RODEN11Chase 2:36.63  255 --1:57.59
13.Morgan THOMAS12Northampton 2:40.31  238 35.691:16.921:58.15
14.James SELLEY11Leamington 2:41.89  231 37.561:18.582:01.21
15.Dominic BARNWELL12Northampton 2:44.83  219 37.301:20.992:04.72
16.Joseph WRIGHT11Chase 2:45.91  214 37.751:20.512:05.49
17.Charlie GODDARD12Leicester Ne 2:49.68  200 37.011:22.602:08.67
18.Morgan MCCAFFREY11Leicester Ne 2:50.98  196 39.591:23.722:08.65
19.Nathanael WESSON11Northampton 2:51.19  195 39.321:24.272:08.37
20.Oliver CROFTS11Leamington 2:55.80  180 40.861:25.652:11.57
21.Anthony PRICE11Chase 3:06.23  151 41.701:31.822:21.77
22.Charlie DAVIS11Chase 3:06.30  151 40.771:27.822:18.56
23.Umer HASHIM12Leicester Ne 3:10.95  140 43.861:32.552:22.47
24.Benjamin MALONE11Leicester Ne 3:24.91  114 45.721:40.222:32.70
 Ben STEWART12Nuneaton DQ ST       

Disqualification Codes

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Christopher SNEESBY14Leicester Ne 2:09.88  447 29.641:02.261:36.35
2.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 2:11.81  428 29.761:03.091:37.94
3.Skip SNELSON14Daventry 2:14.38  404 30.361:03.801:39.11
4.James CARSON14Blythe Barra 2:15.60  393 32.091:07.082:15.60
5.Thomas BEECH13Blythe Barra 2:16.51  385 31.251:06.821:43.33
6.Robert DARBYSHIRE13Wyre Forest 2:17.89  374 32.201:07.751:43.31
7.William GUEST14Wyre Forest 2:22.88  336 33.171:08.971:46.47
8.Callum ROGERS13Nuneaton 2:24.74  323 33.101:10.431:48.12
9.Lucas MORTON13Nuneaton 2:26.50  312 33.051:10.691:49.19
10.Jack KIRBY13Blythe Barra 2:32.66  275 32.831:12.781:54.19
11.Stanley BEASLEY13Daventry 2:34.32  266 36.161:16.271:56.86
12.Ethan PEREIRA14Leicester Ne 2:37.26  252 34.781:15.641:56.74
13.Jack FOWLER13Northampton 2:39.71  240 34.291:14.321:56.84
14.James PARKS13Northampton 2:42.05  230 37.241:18.702:01.44

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lucas WILLIAMS17Rugby 2:01.51  546 27.2957.951:29.70
2.Callum MITCHELL15Blythe Barra 2:04.81  504 28.2559.92-
3.Connell PARKER15Leamington 2:06.35  486 29.421:00.951:33.10
4.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:08.28  464 28.881:01.281:34.71
5.Freddie QUELCH15Leamington 2:09.42  452 29.501:02.221:36.48
6.Ben COURT16Leamington 2:15.19  397 29.601:03.861:40.28
7.Rakshansingh PARMESSUR15Leicester Ne 2:15.52  394 29.901:03.311:39.49
8.Dylan SMITH17Wyre Forest 2:15.66  393 31.591:06.341:42.50

UP