Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Charlie MACKENZIE10Leamington 1:15.31  212 36.46
2.Thomas GARTSIDE10Northampton 1:16.50  202 35.53
3.Henry HOARE10Leamington 1:16.86  199 38.45
4.Thomas DILLEY10Leamington 1:17.18  197 -
5.Sebastian GOMM10Northampton 1:21.96  164 38.82
6.Bhaveshsingh PARMESSUR10Leicester Ne 1:21.97  164 39.95
7.William MILLICHAMP9Kingsbury 1:22.67  160 40.45
8.Bronson BIRD9Kingsbury 1:23.71  154 -
9.Charles ROUNCE9Leamington 1:24.26  151 40.80
10.Lewis BOYD9Leicester Ne 1:25.10  147 39.22
11.Tyler ELWELL10Wyre Forest 1:27.02  137 41.83
12.Benjamin GIBBONS9Northampton 1:29.24  127 1:29.44
13.Jake DEANER10Leamington 1:29.46  126 41.98
14.Fraser THOMPSON10Wyre Forest 1:31.54  118 44.90
15.Daniel WILKS9Leamington 1:32.40  115 44.47
16.Archie DARBY-DUFFIELD10Wyre Forest 1:34.96  105 46.08
17.James GREEN10Wyre Forest 1:36.64  100 45.24
18.Maximilian TALALAYENKO9Northampton 1:39.63  91 48.38
19.George SABUTTS10Northampton 1:40.71  88 49.14
20.Manav MISTRY9Northampton 1:44.87  78 49.64
21.Sonny BUTCHER9Blythe Barra 1:45.29  77 49.43

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jason HERBERT12Leamington 1:08.07  287 33.05
2.Caleb CHITTEM11Nuneaton 1:08.28  285 32.42
3.Joseph FRANKLIN11Blythe Barra 1:08.73  279 33.08
4.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 1:09.36  272 33.66
5.Max SHAW11Northampton 1:10.86  255 33.54
6.Morgan THOMAS12Northampton 1:10.94  254 34.24
7.Joseph BURROWS12Daventry 1:10.96  254 33.81
8.Ruben SNELSON11Daventry 1:11.14  252 33.22
9.Kieran HODSON12Kingsbury 1:11.91  244 35.17
10.Ashley LUCAS11Northampton 1:12.79  235 34.27
11.James SELLEY11Leamington 1:17.16  197 36.77
12.Nathanael WESSON11Northampton 1:20.79  172 39.10
13.William PEGG11Kingsbury 1:26.66  139 40.74
14.Umer HASHIM12Leicester Ne 1:31.22  119 43.19
15.Benjamin MARTINDALE11Northampton 1:34.72  106 44.54
 Kaan TEMUGE-WINDER12Nuneaton DQ ST     
 Jack LYNCH12Nuneaton DQ ST     

Disqualification Codes

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Myles HARRIS14Blythe Barra 58.20  460 27.96
2.Christopher SNEESBY14Leicester Ne 1:00.22  415 29.37
3.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 1:00.54  409 29.31
4.Thomas BEECH13Blythe Barra 1:02.09  379 29.83
5.James CARSON14Blythe Barra 1:02.71  368 30.25
6.Robert DARBYSHIRE13Wyre Forest 1:03.64  352 30.33
7.William GUEST14Wyre Forest 1:06.42  309 31.76
8.Benjamin CLIFFE14Leicester Ne 1:06.96  302 32.96
9.John ROBERTS13Kingsbury 1:07.89  290 32.05
10.Jack KIRBY13Blythe Barra 1:07.91  289 32.34
11.Callum ROGERS13Nuneaton 1:08.08  287 32.97
12.Thomas VINCE13Nuneaton 1:08.18  286 32.40
13.Adam NEWEY13Wyre Forest 1:08.48  282 33.03
14.Arjun MAHENDRA13Leicester Ne 1:11.93  243 33.30
15.Ethan PEREIRA14Leicester Ne 1:12.26  240 33.65
16.Rhys NEWCOMBE13Leicester Ne 1:18.46  187 37.93

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Harrison COOK17Leamington 53.78  583 26.15
2.Jamie KEYTE19Perry B & TS 55.09  542 26.34
3.Lucas WILLIAMS17Rugby 55.55  529 26.48
4.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 58.25  459 27.65
5.Freddie QUELCH15Leamington 58.84  445 28.12
6.Rakshansingh PARMESSUR15Leicester Ne 1:00.97  400 28.75
7.Aaron WARREN16Northampton 1:01.67  386 -
8.Dylan SMITH17Wyre Forest 1:02.36  374 30.10
9.Jordan LAKIN16Blythe Barra 1:04.91  331 30.98
10.Luke MONAGHAN16Blythe Barra 1:06.28  311 31.32
11.Stewart MAIR31Leicester Ne 1:07.51  294 30.73
 Callum MITCHELL15Blythe Barra DQ ST     

Disqualification Codes

UP