Boys Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry HOARE10Leamington 3:03.79  212 41.541:28.052:22.15
2.Thomas DILLEY10Leamington 3:08.19  197 39.911:26.902:25.68
3.Thomas HUDSON9Nuneaton 3:08.81  195 42.261:27.762:27.39
4.Thomas GARTSIDE10Northampton 3:10.64  190 39.541:28.072:30.48
5.Dominic SIMPSON10Nuneaton 3:15.40  176 42.371:31.842:32.71
6.Charles ROUNCE9Leamington 3:21.60  160 47.631:40.522:39.38
7.Bhaveshsingh PARMESSUR10Leicester Ne 3:22.34  159 46.781:38.932:39.82
8.William MILLICHAMP9Kingsbury 3:26.82  148 50.791:43.902:45.65
9.Jake DEANER10Leamington 3:31.51  139 ---
10.Angus SLATER10Northampton 3:35.18  132 52.701:42.952:45.62
11.Daniel WILKS9Leamington 3:37.40  128 53.661:46.022:49.35
12.Archie DARBY-DUFFIELD10Wyre Forest 3:53.12  104 54.221:54.823:02.65
13.Max CLINTON-TARESTAD10Blythe Barra 3:55.88  100 1:04.682:00.023:05.14
14.Sonny BUTCHER9Blythe Barra 3:56.84  99 1:00.081:58.413:06.56
15.Luc VALENTINE9Leamington 4:27.86  68 1:01.892:06.363:26.42
 Alexander VEGA FLORES10Nuneaton DQ SL 5L       

Disqualification Codes

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 2:39.91  322 34.861:14.622:03.94
2.Jason HERBERT12Leamington 2:45.98  288 35.551:18.472:09.20
3.Max SHAW11Northampton 2:49.17  272 36.691:19.442:12.28
4.Caleb CHITTEM11Nuneaton 2:49.72  269 36.171:20.162:10.52
5.Ashley LUCAS11Northampton 2:49.96  268 37.891:19.452:11.82
6.Joseph DEAVALL12Leamington 2:51.89  259 38.541:21.722:11.93
7.Louis MCAULIFFE12Leamington 2:54.59  247 ---
8.William LUKE11Nuneaton 2:55.57  243 37.621:24.172:16.21
9.Joseph FRANKLIN11Blythe Barra 2:56.65  239 36.961:22.622:17.68
10.Morgan THOMAS12Northampton 2:59.01  229 ---
11.Oliver CROFTS11Leamington 3:08.99  195 44.641:31.452:28.42
12.James SELLEY11Leamington 3:10.88  189 41.821:32.412:29.64
13.Umer HASHIM12Leicester Ne 3:28.38  145 46.421:40.862:41.92

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Christopher SNEESBY14Leicester Ne 2:29.84  391 32.661:10.331:56.90
2.James CARSON14Blythe Barra 2:34.91  354 32.991:12.392:00.74
3.Robert DARBYSHIRE13Wyre Forest 2:43.03  304 34.671:16.352:08.06
4.William GUEST14Wyre Forest 2:45.82  288 37.211:19.602:08.93
5.Jack KIRBY13Blythe Barra 2:46.34  286 35.011:17.392:08.32
6.Thomas VINCE13Nuneaton 2:46.35  286 34.811:15.342:07.44
7.Ethan PEREIRA14Leicester Ne 3:02.52  216 41.751:28.262:20.34
 Benjamin CLIFFE14Leicester Ne DQ ST       

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lucas WILLIAMS17Rugby 2:13.35  555 28.861:01.701:40.92
2.Connell PARKER15Leamington 2:25.65  426 31.281:06.981:52.35
3.Freddie QUELCH15Leamington 2:30.55  386 32.551:10.511:56.54
4.Rakshansingh PARMESSUR15Leicester Ne 2:32.47  371 31.971:11.011:58.62
5.Aaron WARREN16Northampton 2:34.73  355 31.811:10.791:59.45
6.Dylan SMITH17Wyre Forest 2:36.15  346 32.981:14.512:02.06
7.Jordan LAKIN16Blythe Barra 2:39.06  327 32.841:15.432:01.14

UP